اندروید O در تیزر منتشر شده توسط موتورولا فاش شد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

هنوز نامی برای اندروید N مشخص نشده و ما در حال حاضر تنها اطلاعات اندکی در مورد این سیستم عامل داریم؛ اما به‌تازگی تیزری توسط کمپانی موتورولا منتشر شده که در آن مشخص می‌شود بعد از اندروید N قرار است سیستم عامل بعدی گوگل، اندروید O نامیده شود.

حتما می‌دانید که نسخه‌های مختلف اندروید در کنار شماره‌ی نسخه، دارای یک نام نیز هستند. اندروید ۵ با نام اندروید آب‌نبات چوبی شناخته می‌شود و اندروید ۶ نیز مارشمالو نام دارد. هرچند با اینکه هنوز نام اندروید N مشخص نشده؛ اما به لطف کمپانی موتورولا می‌دانیم که بعد از این سیستم عامل قرار است اندروید بعدی اندروید O نامیده شود.

گوگل از اندروید ۱٫۵ این روال را شروع کرد و با نامیدن این سیستم عامل به نام اندروید Cupcake، هر بار که نسخه‌ی جدیدی از این سیستم عامل منتشر می‌شد نام یک شیرینی نیز بر روی آن قرار می‌گرفت.

اگر به تصویر بالا نگاهی بیندازید مشاهده خواهید کرد که نام هر یک از نسخه‌های اندروید با حروف الفبای انگلیسی شروع می‌شود و اینکه این روند ادامه یابد توسط موتورولا تایید شده است.

به نظر می‌رسد که اندروید N نیز قرار است «نوتلا» (Nutella) نامیده شود که البته در حد شایعه بوده و هنوز مشخص نیست. با این حال ما می‌دانیم که پس از اندروید N قرار است چه اتفاقاتی بیفتد. تنها موضوعی که مشخص نیست این است که آیا اندروید O نیز شامل روندی که گوگل سال‌هاست در پیش گرفته، خواهد شد و نام یک شیرینی خواهد گرفت یا خیر.

موتورولا در تیزری که از گوشی موتو جی ۴ پلاس (Moto G4 Plus) منتشر کرده به این موضوع اشاره کرده است که این گوشی به همراه اندروید مارشمالو عرضه خواهد شد و دارندگان موتو G4 Plus با عرضه‌ی آپدیت‌های جدید می‌توانند آن را به اندروید N و اندروید O ارتقا دهند.

حال، تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که اندروید ۸ یا در واقع اندروید O قرار است چه نامیده شود و چه امکاناتی برای آن در نظر گرفته شده است. هرچند باید در نظر گرفت که امکان دارد قابلیت‌های استفاده شده در این سیستم عامل بر روی موتو جی ۴ پلاس غیر فعال شده و این موبایل تنها قادر به اجرای تنها بخشی از امکانات سیستم عامل آینده‌ی گوگل باشد.

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت