مایکروسافت استارتاپ WAND LABS را خرید

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

wand-labs

مایکروسافت استارتاپ WAND LABS را خرید

پس از خرید شبکه اجتماعی Linkedin توسط مایکروسافت، حالا این شرکت اقدام به خرید یک استارت‌اپ به نام Wand Labs کرده که در زمینه ارائه سرویس‌های مرتبط با پلفترم‌های پیامرسان فعالیت دارد.

مایکروسافت ظاهرا همچنان در حال پر کردن سبدخرید خود است. پس از اینکه چند روز قبل این شرکت شبکه اجتماعی Linkedin را خریداری کرد، حالا یک خرید دیگر را نیز انجام داده، اما اینبار پای یک استارت‌اپ متفاوت با خرید قبلی ردموندی‌ها در میان است. مایکروسافت اقدام به خرید استارت‌اپ Wand Labs کرده که تنها ۷ کارمند دارد و در دره سیلیکون مستقر است. هدف این استارت‌اپ یکپارچه کردن سرویس‌های مختلف چت است تا در با انجام فعالیت کمتر بتوان کار بیشتری انجام داد. بنابراین ممکن است انتظار داشته باشید تا بات‌های پیشرفته‌تری از جانب مایکروسافت ارائه شوند.

David Ku in از مایکروسافت در وبلاگ مایکروسافت اینگونه نوشته است: «این خرید به هدف و استراتژی ما برای ارائه خدمات ارتباطی به عنوان یک پلفترم که ساتیا نادلا در کنفرانس BUILD 2016 آن را معرفی کرد، سرعت می‌بخشد.» وی در ادامه می‌گوید: «تکنولوژی Wand Labs باعث بهبود جایگاه ما در صنعت رو به رشد ارتباطات هوشمند خواهد شد. ما از این طریق قدرت زبان مردم را با هوش پیشرفته ماشینی ترکیب می‌کنیم. همچنین بین افراد و دانش، اطلاعات، سرویس‌ها و … ارتباط برقرار می‌کنیم.»

اما پس از این خرید مایکروسافت تغییراتی در سرویس‌های Wand ایجاد می‌کند. مدیرعامل این استارت‌اپ Vishal Sharma به این نکته اشاره کرده که طرفداران این سرویس می‌توانند انتظار داشته باشند تا المان‌های آشنایی را در کارهای‌ آينده ما ببینید.» این گفته می‌تواند به معنای اضافه شدن قابلیت‌هایی خواهد شد که از جمله می‌توان به امکان اشتراک‌گذاری موسیقی‌ها و کنترل لوازم هوشمند خانگی شما اشاره کرد.

Ku نوشته: «تجربه تیم Wand در سیمانتک، سرویس‌های نقشه، توسعه و یکپارچه سازی شخص ثالث و… باعث شده تا به گزینه‌های مناسبی برای اضافه شدن به تیم مهندسی بینگ محسوب شوند، بخصوص که این تیم در زمینه هوش مصنوعی و چت‌بات‌ها نیز تجارت خوبی دارند.» وی در ادامه اینگونه بیان داشته: «ما اطمینان داریم که Sharma و تیمش می‌توانند سهم قابل توجهی در بخش نوآوری‌های هوش‌مصنوعی بینگ داشته باشند و این یک عصر جدید برای مکالمات به عنوان یک پلتفرم است.»

نقل از زومیت

منبع DIGITALTRENDS

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت