بلک بری تولید دو دستگاه اندرویدی جدید را تایید کرد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

BlackBerry_John_Chen-630x420پس از اینکه اولین تلفن هوشمند اندرویدی بلک‌بری به نام Priv به بازار عرضه شد، حالا مدیرعامل این شرکت، جان چن اعلام کرده که قرار است دو دستگاه اندرویدی دیگر نیز توسط این کمپانی تولید شوند.

برای بخش کسب و کار سخت‌افزارهای موبایل بلک‌بری، مبارزه رنگ حقیقت به خود گرفته است. اگرچه این شرکت سرانجام دست از لجاجت برداشته و تلفن هوشمند Priv را با سیستم عامل اندروید روانه بازار کرد، اما در نهایت میزان فروش این محصول کم‌تر از مقادیر پیش‌بینی شده بود. باوجود کاستی‌هایی که گوشی هوشمند مورد اشاره دارد، اما حالا مشخص شده که این شرکت می‌خواهد آخرین امیدهای خود را برای ماندن در بازار سخت افزارهای موبایلی بیازماید و قرار است دو گوشی هوشمند اندرویدی میان‌رده دیگر را معرفی کند. حالا مدیرعامل این شرکت کانادایی، جان چن، نیز این خبر را تایید و اعلام کرده که دو دستگاه جدید اندرویدی دیگر نیز توسط بلکبری تولید خواهند شد که این دو محصول از نظر قیمت نسبت به Priv ارزان‌تر هستند. البته اگر پیگیر اخبار فناوری باشید حتما می‌دانید که پیش‌تر نیز خبری منتشر شده بود که بیان می‌کرد بلک‌بری به غیر از Priv چند گوشی هوشمند اندرویدی دیگر را نیز معرفی خواهد کرد.

تحلیل‌گران از مدتی قبل شروع به اعلام این موضوع کرده‌اند که بلک‌بری در بخش تولیدات سخت‌افزارهای موبایلی در حال افول است و بزودی شاهد مرگ این بخش خواهیم بود، و این در شرایطی پیش آمده که بخش نرم‌افزاری کمپانی مورد اشاره، سوددهی خوبی دارد. طی مصاحبه انجام شده توسط The National در امارات، چن اذعان داشته که ممکن است این شرکت قیمت گذاری مناسبی را در مورد Priv اعمال نکرده و با اینکه این محصول یک دستگاه رده بالای اندرویدی محسوب می‌شود اما قیمت ۷۰۰ دلاری آن با توجه به بررسی‌های مختلفی که بر روی این محصول انجام شده و نتایج نه چندان خیره کننده این بررسی‌ها، برای بسیاری از کاربران این قیمت زیادتر از حد معقول است. حتی در رده قیمتی ۵۰ دلار ارزان‌تر از این قیمت، دستگاه‌های هوشمند بسیار قدرتمند و بهتری وجود دارند و همین عامل باعث شده بسیاری افراد به سمت استفاده از Priv و خرید آن کشیده نشوند.

دو محصول جدیدی که قرار است توسط بلکبری معرفی شوند اما همانطور که گفتیم مجهز به سیستم عامل اندروید خواهند بود و نیز یکی از آن‌ها صفحه کلید مجازی مخصوص کمپانی کانادایی بهره خواهد گرفت و مدل دیگر به صورت تمام لمسی است. بر اساس اعلام مدیرعامل بلکبری، این محصولات قیمتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار خواهند داشت.

از آنجا که بارها دیده‌ایم این کمپانی استراتژی‌های خود را تغییر داده، جای تعجب ندارد اگر بگوییم امکان معرفی محصولات اندرویدی دیگری به غیر از این دو دستگاه میان رده، توسط این شرکت وجود دارد. واقعا باورش سخت است که بلکبری در دهه گذشته محبوبیت زیادی داشت و به‌قدری که همانند آیفون‌ها که در حال حاضر همه جا و در همه کشورها حضور دارند، در دست افراد دیده می‌شد. اما ورود تلفن هوشمند اپل در سال ۲۰۰۷ ورق را رفته رفته برگرداند و شرایط تا جایی پیش‌رفت که بلکبری سهم خود را از بازار تقریبا از دست داد.

اگر دستگاهی مانند Prvi در حدود ۵ سال پیش توسط بلکبری عرضه می‌شد، امکان داشت جایگاه کنونی این شرکت بسیار متفاوت‌تر از حالا باشد. چن در مصاحبه ماه نوامبر گذشته با شبکه خبری فاکس گفته بود، با توجه به بازخوردی که از عرضه گوشی هوشمند Priv دریافت کرده‌ایم، باید همچنان در بازار تولید سخت‌افزارهای موبایلی حضور داشته باشیم و این تجارت را ادامه دهیم.

نقل از زومیت

 منبع phonearena
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت