نسخه آزمایشی پایگاه اطلاعات علمی ایران رونمایی شد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
نسخه آزمایشی پایگاه اطلاعات علمی ایران رونمایی شد

نسخه آزمایشی پایگاه اطلاعات علمی ایران رونمایی شد

نسخه آزمایشی پایگاه اطلاعات علمی ایران رونمایی شد

نسخه آزمایشی پایگاه تازه اطلاعات علمی ایران در راستای اجرای آیین‌نامه ابلاغی وزیر علوم، رونمایی شد.

در راستای اجرای آیین‌نامه ابلاغی اخیر از سوی وزارت علوم‌، تحقیقات و فناوری مبنی بر ثبت و اشاعه همه پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری در پایگاه ایرانداک، نسخه آزمایشی پایگاه تازه اطلاعات علمی ایران(گنج)، با امکان اشاعه اطلاعات و فایل تمام‌متن پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها رونمایی شد.

مراسم رونمایی نسخه آزمایشی پایگاه تازه اطلاعات علمی ایران (گنج) با حضور محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت عتف برگزار شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در این مراسم با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات در راستای پیشگیری و تمهید مقدمات برای مالکیت‌های فکری و معنوی است، گفت:در حوزه قانونگذاری وزارت علوم آمادگی ارائه لایحه برای حل معضلات حوزه آموزش عالی به هیئت دولت را دارد که می‌توانیم سهمی از آن را به مشکلات قانونی موجود در مسیر راه فعالیت‌های پژوهشگاه اختصاص دهیم.

میترا شمسی، مدیر دفتر تحقیق و توسعه ایرانداک نیز با معرفی پایگاه گنج گفت: پایگاه حاضر مرجع پژوهشگران در ایران است و روزانه چند ده هزار جست‌وجو در این پایگاه انجام می‌گیرد. کار پایگاه اطلاعات علمی ایران نخستین بار در سال ۱۳۷۰ آغاز شد و در گذر زمان با پیشرفت فناوری اطلاعات قابلیت‌های متعددی به این پایگاه افزوده شد.

وی با تاکید ایجاد پایگاه داده جامع کشور از جمله پیشنهاده‌ها و پارساهای کشور به عنوان مهمترین هدف طراحی این پایگاه گفت: با توجه به تغییر سلایق کاربران و نیازهای جدید و ایجاد مدل داده ای یکپارچه برای همه سامانه‌های ایرانداک به سمت طراحی نسخه جدید رفتیم.

شمسی با اشاره به تغییرات پایگاه جدید گفت: در نسخه آزمایشی پایگاه تازه گنج فراداده بیش از ۸۵ هزار پارسا (پایان‌نامه و رساله)ی ویرایش شده و دسترسی به تمام‌متن بیش از  ۱۱ هزار پارسای ویرایش شده (از ابتدا تا پایان سال ۱۳۸۸) را فراهم کردیم.

نسخه آزمایشی پایگاه تازه اطلاعات علمی (گنج) در نشانی ganj-beta.irandoc.ac.ir در دسترس است.

منبع : mehrnews

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت