ایران در مشارکت سرشماری اینترنتی رتبه اول را کسب کرد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
ایران در مشارکت سرشماری اینترنتی رتبه اول را کسب کرد

ایران در مشارکت سرشماری اینترنتی رتبه اول را کسب کرد

ایران در مشارکت سرشماری اینترنتی رتبه اول را کسب کرد

جای خوشحالی دارد که بگوییم کشورمان ایران در سرشماری اینترنتی در کل جهان رتبه اول را کسب کرده است . رکوردی که کشورمان ایران در مشارکت در سرشماری اینترنتی سال ۹۵ زده است نشان دهنده سواد اینترنتی ملت ایران است .محمود واعظی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمامی مردم ایران بابت اعتماد و مشارکتی که در شماری ۹۵ داشته اند تشکر و قدردانی کرد و بیان کرد  مشارکت و استقبال مردم از سرشماری اینترنتی بر بستر شبکه ملی اطلاعات حاکی از آن است که سواد اینترنتی در کشور رشد خوبی داشته است و این مسئله می‌تواند پیامدهای خوبی را به همراه داشته باشد.

سرشماری اینترنتی برای اولین بار بود که در ایران انجام می شد و خداروشکر با استقبال مردم رو به رو شد و بیشترین درصد مشارکت در کل جهان را از آن خود کرد . سال گذشته بیشترین درصد مربوط به کشور ژاپن با مشارکت ۳۷ درصدی رقم خورده بود و اکنون کشور ایران با مشارکت ۴۶ درصدی در صدر اول این جدول قرار گرفته و ژاپن را هم پشت سر گذاشته است . گفتنی است که قبل از سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ ، مسئولان دولتی پیش بینی کرده بودند که تنها ۵ درصد از کل جمعیت کشور در سرشماری اینترنتی ثبت نام خواهند کرد اما در حال حاضر شاهد ثبت نام ۴۶ درصد از جمعیت هستیم .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه برگزاری سرشماری اینترنتی در بستر شبکه ملی اطلاعات بیان کرد : جای بسیار امیدواری دارد و این اعتماد مردم نشانه های خوبی دارد و برای پروژه های بزرگ تر راه را هموار کرده است .

طرح سرشماری نفوس و مسکن از تاریخ ۳ مهر ۹۵ بر بستر شبکه ملی اطلاعات شروع و تا ۲۴ مهر ماه ادامه یافت و به دلیل استقبال مردم مهلت سرشماری دو بار تمدید شد و در آخر در روز ۳۰ مهر با مشارکت ۴۶٫۴ درصدی مردم به اتمام رسید .

منبع : آی تی نما

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت