باتری ارزان نازک و تأمین انرژی از فعالیتهای بدن

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
 باتری ارزان نازک و تأمین انرژی از فعالیتهای بدن

باتری ارزان نازک و تأمین انرژی از فعالیتهای بدن

باتری ارزان نازک و تأمین انرژی از فعالیتهای بدن

دانشمندان روش جدیدی برای برداشت انرژی از فعالیت های انسان خلق کرده اند.

بر اساس گفته های دیلی میل، محققان دانشگاه ایالت میشیگان دستگاهی ارزان به نام «نانو ژنراتور» ساخته اند. آنها توانستند یک صفحه لمسی ال سی دی، ۲۰ لامپ ال ای دی و یک کیبورد انعطاف پذیر را به وسیه آن فعال کنند، آنهم فقط با لمس صفحه و بدون نیاز به باتری.

نلسون سپولودا استادیار رشته مهندسی کامپیوتر و یکی از محققان اصلی پروژه می گوید: این اختراع جدید نشان دهنده باز شدن مسیر برای تولید پوشاک هوشمندی است که با کمک حرکات انسان انرژی تولید می کنند. پیش بینی می کنم در آینده نزدیک فرد می تواند یک هفته بدون نیاز به شارژ، از تلفن همراه خود استفاده کند زیرا انرژی مورد نیاز برای آن از حرکات و فعالیت های خود او تامین می شود.

این فرایند با یک ویفر سیلیکونی آغاز می شود که از چند ورقه نازک تشکیل شده است. مواد تشکیل دهنده آن نیز به محیط زیست آسیب نمی رسانند و عبارتند از نقره، پلی آمید و پلی پروپیلن فروالکترت.

 یون ها به هر یک از لایه های این دستگاه که حاوی ذرات شارژ شده است، اضافه می شوند. هنگامیکه انسان با حرکتی به دستگاه فشار وارد می کند، انرژی الکتریکی به وجود می آید. دستگاه تکمیل شده FENG نام دارد و به نازکی یک برگه کاغذ است.

FENG به دلیل مزایای فراوانی که دارد مانند سبک بودن، انعطاف پذیر بودن و ارزانی احتمال زیادی دارد که در آینده به روشی جایگزین در حوزه برداشت انرژی از دستگاه های الکترونیک خودکار مانند هدست های بی سیم، تلفن های هوشمند و دستگاه هایی با صفحات لمسی تبدیل شود.

نظر شما در این رابطه چیست ؟

منبع : مهر

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت