اپل در iOS 10 برای بهبود سرویس های هوشمندش اطلاعات کاربران را جمع آوری می کند

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

Apple won’t collect your data for its AI services unless you let it
اپل در iOS 10 برای بهبود سرویس های هوشمندش اطلاعات کاربران را جمع آوری می کند

اپل در iOS 10 برای بهبود سرویس های هوشمندش اطلاعات کاربران را جمع آوری می کند

اپل همواره خود را به عنوان یک کمپانی حافظ حریم خصوصی که به داده‌های کاربران دسترسی ندارد، معرفی کرده است، اما کاپرتینویی‌ها بالاخره در جریان کنفرانس توسعه دهندگان خود اذعان کردند که برای بهبود سیری و تعامل با کاربران نیاز دارد تا برخی از داده‌ها و اطلاعات را در اختیار گرفته و از آن‌ها استفاده کنند.

اپل همواره به این موضوع اشاره کرده که هیچ یک از داده‌های وارد شده توسط کاربران در سرویس‌هایش را مورد استفاده قرار نداده و همواره سعی کرده تا حریم خصوصی کاربران را حفظ کند. این کمپانی در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگانش اعلام کرد برای بهبود سرویس‌دهی سیری و تعامل با کاربران نیاز دارد تا شماری از داده‌ها را مورد استفاده قرار دهد. این امر پس از عرضه‌ی رسمی نسخه‌ی نهایی iOS 10 در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

اپل به منظور تقویت سرورهای خود نیازمند دسترسی به اطلاعات کاربران است و از سوی دیگر نمی‌خواهد حریم خصوصی کاربرانش به خطر بیفتد. این کمپانی استراتژی جدیدی را برای دسترسی به اطلاعات کاربران در پیش گرفته که از آن با عنوان Differantial Privacy اسم برده است.

با توجه به اینکه اپل عادت ندارد تا جزئیات سرویس‌ها و استراتژی‌های خود را بصورت علنی در اختیار دیگران قرار دهد، در ادامه به بررسی جزئیاتی خواهیم پرداخت که مشخص شده است.

  • براساس اطلاعات ارائه شده اپل جمع آوری اطلاعات موسوم به Differential Data را از زمان عرضه‌ی نسخه‌ی رسمی iOS 10 آغاز خواهد کرد و هنوز اطلاعاتی از کاربران جمع آوری نمی‌شود.

  • تصمیم برای استفاده از اطلاعات به کاربران واگذار شده و در صورت تایید، اپل می‌تواند از این موضوع استفاده کند.

  • اپل به این موضوع اشاره کرده که از تصاویر آپلود شده در فضای ابری آی‌کلود به منظور تقویت قابلیت شناسایی در iOS 10 استفاده نمی‌کند، بلکه از دیتاست‌های دیگری برای تربیت و آموزش الگوریتم‌های خود استفاده می‌کند.  این کمپانی مشخص نکرده که منظور از دیتاست‌های دیگر استفاده از چه نوع اطلاعاتی است.

اپل اعلام کرده که استراتژی جدید جمع آوری اطلاعاتش تنها به چهار حوزه محدود می‌شود که شامل وارد کردن لغات جدید وارد شده به منظور اضافه کردن به دیکشنری محلی کاربران، اموجی‌های جدید تایپ شده توسط کاربر، لینک‌های مورد استفاده در اپلیکیشن‌های مختلف و یادداشت‌های اضافه شده است.

اپل همچنین در iOS 10 شمار از اقدامات و خدماتی را که در iOS 9 در اختیار کاربران گذاشته بود را نیز به کاربرانش ارائه خواهد داد. از این جمله می‌توان به سرویسی نظیر اسکن ایمیل‌ها و پیام‌ها برای یافتن قرار ملاقات تنظیم شده اشاره کرد. همچنین باید به تحت نظر گرفتن اپلیکیشن‌های پراستفاده یا مکان‌هایی که کاربر بیشتر در آن حاضر می‌شود نیز اشاره کرد که از آن‌ها برای تنظیم قرارهای روی تقویم استفاده می‌شود.

با توجه به افزایش فعالیت‌ کمپانی‌های مختلف در حوزه‌ی تقویت بیش از پیش هوش مصنوعی، اپل سعی دارد تا با حفظ حریم خصوصی کاربران، قابلیت‌های این چنینی را نیز در اختیار علاقمندان قرار دهد.

نقل از زومیت

منبع RECODE

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

2 دیدگاه ها

  1. عاااالیه ، مرسی از زحماتتون برای این خبر خوب، من از طرفدارای ios هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت