شرکت اپل در ایران نمایندگی رسمی نخواهد داشت

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

شرکت اپل در ایران نمایندگی رسمی نخواهد داشت

شرکت اپل در ایران نمایندگی رسمی نخواهد داشت

مدتی است که با اجرای طرح رجیستری، طرفداران گوشی اپل از گوشه و کنار خبرهایی درباره مشکلات واردات گوشی های آیفون و شایعاتی مبنی بر منع ورود آیفون و محصولات اپل به ایران می شنوند.در حالی که هنوز طرح رجیستری به اجرا نرسیده است ولی برخی از فروشندگان از این موضوع سو استفاده می کنند و قیمیت گوشی های آیفون را در بازار  گران کرده اند.

طبق آخرین اخبار در هفته گذشته مجتبی خسرو تاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به افخمی راد لیست وارد کننده های رسمی گوشی های اپل را اعلام کرد ودر این لیست تنها ۹ شرکت مهر تایید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان شامل حالشان شد.

در این میان طبق گفته ی غلامحسین کریمی خراسانی از بین  ۹ شرکت ، ۷ شرکت موفق به دریافت صلاحیت و مجوز از سوی اتحادیه دستگاه های مخابراتی شده اند و مجوز دو شرکت دیگر در حال بررسی و صدور است.

کریمی افزود:شرکت های متقاضی برای درخواست مجوز خدمات پس از فروش در سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشکیل پرونده دادند و منتظر تاییدیه از طرف سازمان حمایت ارایه خدمات پس از فروش هستند.پس از تایید سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان،سازمان صنعت و معدن اجازه ثبت سفارش برای واردات رسمی را صادر می کند و شماره سریال گوشی ها در سامانه وزارت صنعت،معدن و تجارت ثبت می شود.

کریمی خراسانی تأکید کرد: «این شرکت‌ها دارای نمایندگی غیر مستقیم برای واردات کالای آیفون خواهند بود و شرکت اپل در ایران نمایندگی رسمی نخواهد داشت »

رییس مرکز امور اصناف ایران، یدالله صادقی گفت: قراردادی با شرکت اپل برای ثبت به ما ارایه نشده است و نمایندگی در کشورمان نداریم به همین دلیل هیچ کس از ما جهت این مسئله تقاضایی نداشته باشد.

صادقی افزود:  برای ساماندهی واردات کالاهایی که در ایران نمایندگی ندارند، به شرط داشتن نمایندگی خدمات پس از فروش و مشروط به تأیید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اجازه‌ی ثبت سفارش کالا صادر می‌شود.این مجوز به شرطی صادر می شود که آن کالا در داخل کشور تولید نداشته باشد ویا تولیدات داخلی پاسخگوی نیاز بازار نباشد.

به این ترتیب تا چند هفته آینده،گوشی های اپل با خدمات پس از فروش از شرکت های زیر قابل استفاده است:

  1. مدیا پردازش

  2. سرمایه گذاری گروه اروند

  3. تجاری دلتا همراه پرداز شرق

  4. سیب طلایی هوشمند

  5. ماناتل پارس

  6. ایرانیان قائم همراه

  7. اکسیر تجارت صبا

  8. الماس سیستم

  9. داتیس امرتات

منبع: فارس

 

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت