موبایل در ایران ۲۲ ساله شد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

موبایل در ایران 22 ساله شد

موبایل در ایران ۲۲ ساله شد

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ بیست و دومین سالروز عرضه اولین سیم کارت در ایران است.شبکه ی تلفن همراه در ۱۹ مرداد ۱۳۷۳ توسط شرکت ارتباطات سیار به بهره برداری رسیده است و با واگذاری چهار سیمکارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری آغاز شد و از آن به بعد دچار تغییرات بسیاری شده است.

در شهر تهران در ۲۲ مرداد ۱۳۷۳ بهره برداری از نخستین مرحله شبکه تلفن همراه کشور با ۲۴ سایت BTS و با ظرفیت ۹۲۰۰ شماره آغاز شد.

با جدی شدن خصوصی سازی صنعت مخابرات کشور و اهمیت حضور در بازار رقابت تجاری ، این شرکت از سال ۱۳۸۶ دارای نام «همراه اول» ، نشان«دو حلقه» ، رنگ «فیروزه ای و نارنجی» و شعار «هیچکس تنها نیست» شد و در سال ۱۳۸۹ شرکت مخابرات از سهامی خاص به عام تبدیل شد.

شرکت ارتباطات سیار که امروزه با نام برند همراه اول شناخته شده است و ۱۲۴۲ شهر و ۶۱۷۲۲ روستا را تحت پوشش خود قرار داده است ، همچنین در ۷۰ هزار کیلومتر از جاده های کشور شبکه نلفن همراه این شرکت وجود دارد و در واقع  ۹۶٫۵ درصد پوشش جمعیتی کشور را زیر پوشش دارد.

همراه اول به عنوان بزرگ ترین اپراتور تلفن همراه کشور در زمینه مکالمه و دیتا، مجوز ارتقای پروانه ارایه خدمات تلفن همراه به نسل ۳ و نسل های بالاتر را دارد و در حال حاضر با گذشت کمتر از ۲ سال، ۱۰۵۶ شهر و دهستان از اینترنت پرسرعت نسل ۳ و ۴ (نوترینو) این اپراتور استفاده می کنند.

اولین اپراتور خصوصی در سال ۱۳۸۵ شبکه ایرانسل بود که شروع به کار کرد و بعد از آن در سال ۱۳۹۰ رایتل به عنوان اپراتور نسل سوم تلفن همراه شروع به کار کرد.

در تاریخچه تلفن همراه ایران سال ۱۳۹۳ سال مهمی به شمار می آمد زیرا همراه اول و ایرانسل بعد از دوره‌ی حفاظت اپراتور سوم ایران، پروانه‌ی ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه وبالاتر را کسب کردند و به تدریج شبکه‌های ۳G و ۴G در ایران راه‌اندازی شد.

اکنون در روز ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ همراه اول جشن بیست و دومین سال فعالیت تلفن همراه را در حالی می گیرد که ۶ سال است به صورت خصوصی کار می کند و خدماتی شامل اینترنت همراه نسل سوم و چهارم را ارایه می دهد.

آی نی نما به نوبه خود این جشن ۲۲ سالگی را به شما تبریک می گوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت