شارژ باتری در آی او اس ۱۰٫۱٫۱ مشکل ساز شد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
شارژ باتری در آی او اس 10.1.1 مشکل ساز شد

شارژ باتری در آی او اس ۱۰٫۱٫۱ مشکل ساز شد

شارژ باتری در آی او اس ۱۰٫۱٫۱ مشکل ساز شد

همیشه آپدیت جدید سیستم عامل‌ها، مشکلات و نقص‌های کوچکی را به همراه داشته‌اند. زیرا ساختار یک سیستم عامل، تعدادی کد ساده نیستند که بتوان به راحتی بر روی تمامی بخش‌های آن نظارت کاملی داشت.

اما این بار موضوع کاملا متفاوت است؛ چون به تازگی نقصی بزرگ در سیستم عامل جدید اپل نمایان شده است. در حقیقت هم اکنون مشکل شارژ باتری در آی او اس ۱۰٫۱٫۱ اعتراض بسیاری از کاربران را به دنبال داشته و مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است.

بر اساس گزارشات منتشر شده، تعداد بسیار زیادی از کاربران محصولات اپل اظهار کرده‌اند که مشکل شارژ باتری در تازه ترین نسخه از سیستم عامل آی او اس، آنها را آزار می‌دهد. در این نقص بزرگ، شارژ باتری آیفون‌هایی که به نسخه iOS 10.1.1 آپدیت شده بودند، زمانی که به میزان ۳۰ درصد می‌رسید، دستگاه خاموش شده و به دلیل فقدان وجود شارژ در باتری گوشی، در صورت اقدام برای روشن کردن دستگاه از سوی کاربر، هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. جالب است بدانید زمانی که کاربر گوشی را به شارژر متصل می‌کنید، آیفون از همان میزان ۳۰ درصد شروع به شارژ شدن باتری می‌کند.

اما موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید، یکی از کاربرانی که عادت داشت گوشی خود را قبل از خواب شبانه خاموش کند، گزارش کرده است در هنگامی که شارژ باتری گوشی بر روی ۸۰ درصد قرار داشت، آیفون را خاموش کرده است. صبح فردا آن روز زمانی که قصد داشت گوشی خود را روشن کرده و دوباره با آن کار کند متوجه شد که شارژ باتری آیفون کاملا خالی شده است. نکته جالب‌تر آن است که زمانی که گوشی را به شارژر متصل می‌کند، دستگاه از همان میزان ۳۰ درصد دوباره شروع به شارژ شدن باتری می‌کند.

مشکل شارژ باتری در iOS 10.1.1 برای این دسته از گوشی‌هایی که آپدیت شده‌اند غیر قابل حل است؛ زیرا بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی کاربران، به روزرسانی دستگاه به نسخه ۱۰٫۲ بتا یا استفاده از نگارش قدیمی‌تر ۱۰٫۱ نیز این مشکل را حل نخواهد کرد. در هر صورت به نظر می‌رسد که این موضوع به عنوان یک باگ در آی او اس ۱۰٫۱٫۱ برای بعضی از کاربران شناخته خواهد شد و برای آیفون آنها مشکل‌ساز خواهد بود. در بخش زیر شاهد نمایش گزارشات این دسته از کاربران در مورد مشکل شارژ باتری در آی او اس ۱۰٫۱٫۱ هستیم:

  • آخرین نسخه از سیستم عامل iOS (نگارش ۱۰٫۱٫۱) شارژ باتری گوشی من را زودتر از نسخه‌های پیشین کاهش می‌دهد. آیا کاربر دیگری نیز با چنین مشکلی روبه‌رو شده است؟ من از گوشی آیفون ۶ اس استفاده می‌کنم.
  • عجیب است! گوشی آیفون ۶ اس من زمانی که به میزان ۴۳ درصد شارژ داشت به طور خودکار خاموش شد. من از iOS 10.1.1 استفاده می‌کنم.
  • پنج گوشی آیفون در خانه ما از iOS 10.1.1 استفاده می‌کنند و همگی با مشکل خالی شدن ناگهانی شارژ باتری مواجه هستند. این گوشی ها از نوع آیفون ۴ اس، ۵ اس و ۶ اس هستند.
  • در iOS 10.1.1، شارژ باتری در گوشی آیفون ۶ اس من با مشکلی مواجه است. زمانی که شارژ باتری بر روی میزان ۳۶ درصد قرار دارد و آیکون آن سبز است گوشی خود به خود خاموش می‌شود.

کامنت‌ها، نظرات و اعتراضات از این دست بسیار زیاد است، اما موضوعی که می‌بایست به آن پرداخت مربوط به تاثیر این آپدیت بر روی بخش سخت افزاری گوشی خواهد بود. در حقیقت هنوز دقیقا معلوم نیست که کدام بخش از سخت افزار آیفون تحت تاثیر منفی این به روز رسانی قرار گرفته و یا حتی چه چیزی باعث ایجاد این چنین مشکلی شده است. نظرات کاربران اغلب گمراه کننده و مبهم بوده و از طرفی شرکت اپل نیز هنوز بیانیه‌ای رسمی در مورد این مشکل منتشر نکرده است. اما در هر صورت با افزایش میزان اعتراضات به این مشکل در شبکه‌های اجتماعی، به زودی شاهد واکنش اپل به مشکل شارژ باتری در آی او اس ۱۰٫۱٫۱ خواهیم بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت