پشتیبانی از افزونه ها و پین کردن در ماکروسافت اج اضافه شد!

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

پشتیبانی از افزونه ها و پین کردن در ماکروسافت اج اضافه شد!

مایکروسافت سال گذشته به همراه سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ از مرورگر جدید مایکروسافت اج (Microsoft Edge) رونمایی کرد تا جایگزین مناسبی برای اینترنت اکسپلورر شود. امروز این کمپانی نسخه‌‌ی جدیدی از مرورگر خود را با پشتیبانی از افزونه‌ها و سنجاق کردن تب‌ها منتشر کرده است.

کاربران ویندوز اینسادر می‌توانند نسخه‌ی جدید مروگر اج را بر روی سیستم‌عامل خود نصب کنند که در آن قابلیت اضافه کردن افزونه‌ها وجود دارد و علاوه بر آن کاربر می‌تواند تب‌های مورد نظر خود را سنجاق یا پین کنند. پشتیبانی از افزونه‌ها اولین بار در کنفرانس BUILD 2015 رونمایی شد اما تا به امروز در اختیار کاربران قرار نگرفته بود.extensions-feature.7964f41_575px

 

در حال حاضر تنها سه افزونه برای مرورگر اج وجود دارد اما انتظار می‌رود با معرفی این قابلیت، توسعه دهندگان بسیاری برای ارائه‌ی افزونه‌های خود برای مرورگر اج اقدام کنند. مایکروسافت رسما تایید کرده که افزونه‌های محبوبی همچون AdBlock, AdBlock Plus, Amazon, LastPass و Evernote به زودی برای مرورگر اج ارائه می‌شوند.

مایکروسافت افزونه‌ها را به فروشگاه ویندوز اضافه خواهد کرد تا کاربران به راحتی بتوانند آن‌ها را پیدا کرده و بر روی مرورگر خود نصب کنند.

قابلیت جدید دیگری که در نسخه‌ی ایسنادر از مرورگر اج اضافه شده، امکان پین کردن یا سنجاق کردن تب‌ها است که از سال‌ها پیش در مرورگرهای رقیب اج وجود دارد. برای سنجاق کردن تب‌ها، کافی است که روی تب مورد نظر کلیک سمت راست ماوس را فشار داده و سپس Pin Tab را انتخاب کنید.edge-pinned-tabs_575px

در نسخه‌ی جدید از مرورگر Microsoft Edge گزینه‌ی Past and Go نیز به منوی کلیک راست اضافه شده است تا کاربر بتواند با یک کلیک وارد آدرسی که انتخاب کرده شود و آن را در تب جداگانه‌ای مشاهده کند.

نسخه‌ی جدید مرورگر اج چند هفته‌ی دیگر و پس از آزمایش‌هایی که کاربران ویندوز اینسادر انجام می‌دهند برای عموم کاربران ویندوز ارائه شده و از طریق بروز رسانی خود سیستم‌عامل ویندوز ۱۰، نصب می‌شود.

منبع AnandTech
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت