پاسخ ال‌جی در مورد بدنه پلاستیکی LG G5

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

هفته‌ی گذشته، در پی انتشار ویدیویی از سوی یوتیوبر معروف، JerryRigEverything، متوجه شدیم که بدنه‌ی ال‌جی جی ۵ ( LG G5 ) از مخلوط مواد پلاستیکی و فلزی ساخته شده است. در واقع، بدنه‌ی آلومینیومی ال‌جی G5 در زیر لایه‌ای نازک از پلاستیک مخصوصی قرار گرفته و وقتی شما گوشی را بدست می‌گیرید، در اصل به لایه پلاستیکی این گوشی هوشمند دست می‌زنید.ما بعد از تماشای این ویدیو، منتظر پاسخ قانع کننده‌ای در مورد بدنه پلاستیکی LG G5 از ال‌جی بودیم که همینطور شد و این کمپانی کره‌ای، جوابی قابل قبولی به طرفداران خود داد.

ال جی در متن زیر ، دلایل استفاده از پلاستیک در بدنه گوشی ال جی جی ۵ را توضیح داده است :

چیزی که شما در لایه‌ی اول متریالِ پنل پشتی LG G5 مشاهده می‌کنید، کاور پلاستیکی نیست؛ در حقیقت، لایه‌ی اول بدنه‌ی ال‌جی جی ۵، به‌مانند رنگی بر روی لایه آلومینیومی عمل می‌کند. آلومینیوم استفاده شده، که بسیار سبک و بی‌رنگ است، LM201b نام دارد. این آلومینیوم مخصوص، در کارگاه تکنولوژی – صنعتی کره‌ی جنوبی تولید می‌شود و در بدنه‌ی هواپیما یا اتومبیل های مختلف کاربرد های فراوانی دارد. رنگ‌آمیزی این متریال آلمینویمی در پروسه‌ای مخصوص، به نام میکرودایزینگ ( microdizing )، صورت گرفته است؛ این واسطه‌‌ی رنگی که بر روی لایه‌‌ی فلزی قرار می‌گیرد، باعث می‌شود تا شما خطوط آنتن را احساس نکنید و آلومینیوم به‌کار رفته مستحکم‌تر به‌نظر برسد. به نظر ما، کاملا اشتباه است که بگوییم ال‌جی جی ۵ از فلز ساخته نشده است؛ مثل این می‌ماند که به‌علت وجود واسطِ رنگ بر روی بدنه‌ی اتومبیل، آن‌را پلاستیکی خطاب کنیم. روش ما با دیگر شرکت‌ها فرق می‌کند، ولی این روش مخصوص، در سبک شدن و محکم‌تر شدن بدنه‌ی LG G5 ما را کمک کرد. هدف ما از استفاده‌ی این روش، فقط استحکام و سبک‌تر شدن جی ۵ بود.

اینطور که معلوم است، چیزی که JerryRigEveryThing با تراشیدن پنل پشتی ال جی جی ۵ ( LG G5 ) به آن رسید، پلاستیک نیست بلکه یک ماده‌ی واسطه و چیزی شبیه به رنگ بر روی لایه آلومینیومی است. از طرفی دیگر، انتخاب این روش هوشمندانه، به سود کاربر تمام شده، چرا که باعث می‌شود هیچ یک از خطوط آنتن را در هنگام کار کردن با G5 احساس نکنید.

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت