شما چرا کارمند گوگل نمی شوید؟

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

به گزارش گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حقوق نجومی کارمندان انگلیسی شرکت گوگل برملا شد. بر اساس این گزارش،شرکت گوگل با داشتن هزاران کارمند در انگلستان دستمزدی سالیانه  معادل ۱۶۰ هزار پوند به هریک از آن ها پرداخت می کند.
شعبه گوگل انگلستان، یکی از شعبه های نسبتا کوچک این شرکت است. مارگارت هاج، رئیس کمیته حساب های عمومی، این اختلاف رقم را به بازدهی بالا و آمار بهتر کارکنان شرکت انگلستان نسبت داد. نمایندگی انگلستان گوگل تنها یک شعبه پشتیبانی نیست، این شعبه با داشتن تبلیغات، معاملات و توسعه تولیدات جدید توانسته این رقم را به خود اختصاص دهد.
اگرچه این مبلغ منجر به انتقادات شدیدی به مالیات شرکت گوگل در انگلستان شد ولی نکته جالب توجه دستمزد رضایت بخش این شرکت به کارکنانش است.
شما چرا کارمند گوگل نمی شوید؟
“نابرده رنج گنج میسر نمی شود”
 کارمندان گوگل برای استخدام شدن در این شرکت مراحل دشواری را پشت سر می گذارند. از  مصاحبه گرفته تا زمانی که مشغول به کار می شوند.
سوالات استخدامی این شرکت که گاها طنز آمیز خطاب می شوند، سوالاتی به ظاهر ساده با پاسخ هایی پیچیده هستند که تنها یک ذهن خلاق از پس پاسخ دادن به آن ها بر می آید. سوالاتی مشابه:
۱٫ برای پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه چند راه به ذهتان می رسد؟
۲٫ اگر من همین الان به شما ۱۰ میلیون دلار پول بدهم با آن چه می کنید؟
۳٫ یک خروج اضطراری برای ساختمان طراحی کنید.
این تنها بخشی از ده ها سوالایی است که شرکت گوگل در مرحله اول از کارکنان خود می پرسد.
اما این تازه آغاز راه است، پس از ورود به این شرکت، کارمندان هرچند سال یکبار مورد آزمایش و تست دوباره قرار می گیرند و مطابق با کارکرد خود مزایا دریافت می کنند. در این میان کارمندان انگلیسی توانسته اند از دیگر رقبای خود پیشی بگیرند و با تولیدات متنوع، تبلیغات و انجام معاملاتی با سودهای کلان دستمزدی با رقم نجومی به خود اختصاص دهند. در واقع انگلیسی ها از وظایف خود که چندین گام جلوتر رفته اند.
بعضی‌ها فکر می‌کنند کار کردن در گوگل یعنی لم دادن روی کاناپه و تفریح! در حالی که به طور متوسط کارکنان گوگل روزانه ۱۴ ساعت کار مفید انجام می‌دهند.
شما چرا کارمند گوگل نمی شوید؟
 در گوگل نه تنها شما با تعدادی از روشن‌فکرترین افراد همکار هستید، بلکه بسیاری از آن ها چهره‌های شناخته شده‌ای در دنیا هستند. یکی از کارمندان گوگل در رابطه با این موضوع می‌گوید:
“اینجا در گوگل، افراد باهوش زیادی با ما همکار هستند که فضایی برای یادگیری برای ما ایجاد می‌کنند که حداقل من تا به حال تجربه نکرده بودم. البته منظور من از یادگیری فقط یادگیری موارد مربوط به فناوری یا برنامه‌های رسمی آموزشی نیست بلکه اینجا در طول کار، حتی با همکارانی که چندان معروف نیستند، شما چیزهای زیادی می‌آموزید. من قبلا در شرکت‌های دیگری هم کار کردم ولی در هیچ شرکتی به اندازه گوگل کارکنان پر انرژی و خوشحال نبودند.”
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت