تا سال ۲۰۱۹ میلادی ۶۹ میلیون پلی‌استیشن ۴ و ۳۹ میلیون ایکس باکس وان فروش خواهند رفت

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

Xbox-One-and-PS4

طی کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی‌های جنگی اطلاعات جالبی به اشتراک گذاشته شد که بر اساس آن احتمال داده شده کنسول پلی‌استیشن ۴ حدود ۶۹ میلیون و ایکس باکس وان نیز ۳۹ میلیون فروش را تا سال ۲۰۱۹ میلادی پشت سر بگذارند.

پس از گذشت چندین سال از عرضه دو کنسول کمپانی سونی و مایکروسافت به نظر می‌رسد که سلطنت کنسول پلی‌استیشن ۴ مشخص شده است. البته این رقابت همیشه بین دو کنسول ذکرشده جاری بوده و هیچ‌وقت تمامی ندارد؛ اما در بر اساس یک گزارش انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۱۹ میلادی جمعاً ۱۰۸ میلیون قطعه کنسول پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان فروخته شود که از این آمار کنسول سونی بخش عمده‌تری را در اختیار داشته و فروش ۶۹ میلیون کنسول را تجربه خواهد کرد.

این آمار احتمالی که در «کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی‌های جنگی» به اشتراک گذاشته‌شده است نشان می‌دهد که کمپانی سونی دوران موفق‌تری را طی خواهد کرد. دراین‌بین برای کنسول مایکروسافت نیز فروش ۳۹ میلیونی احتمال داده‌شده است. این در حالی است که تا بدین لحظه بیش از ۳۶ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۴ و بیش از ۱۹ میلیون کنسول ایکس باکس وان فعال وجود دارد. البته این آمار به‌طور مستقیم از خود کمپانی‌های سونی و مایکروسافت گرفته نشده است؛ بنابراین آمار واقعی می‌تواند چیزی فراتر از این هم باشد.

در حال حاضر اکثر بازی‌های منتشرشده برای کنسول پلی‌استیشن ۴ با نهایت رزولوشن قابل‌اجرا هستند؛ اما بسیاری از بازی‌های کنسول شرکت مایکروسافت در این زمینه دارای ضعف بزرگی هستند که به عقیده تحلیلگران یکی از دلایل میزان فروش کمتر کنسول آن‌ها نیز همین قضیه است. البته مایکروسافت هرازگاهی سعی می‌کند با ارائه به‌روزرسانی‌های جدید و افزودن قابلیت‌هایی تازه کاربران را به سمت خود بکشد. در تازه‌ترین اقدام نیز آن‌ها بیش از ۱۰۰ عنوان مخصوص کنسول ایکس باکس ۳۶۰ را برای استفاده در کنسول نسل هشتمی خودشان عرضه کرده‌اند.

یکی از برتری‌های ایکس باکس وان بر پلی‌استیشن ۴ شاید قابلیت استریمینگ آن بود که سونی با انتشار به‌روزرسانی ۳٫۵۰ پلی‌استیشن ۴ چنین قابلیتی را به کنسول خود اضافه کرد تا کاربران بتوانند به‌آسانی بازی‌ها را بر روی کامپیوتر شخصی خودشان استریم کنند. بااین‌حال باید منتظر ماند و دید که در سال‌های پیش رو چه اتفاقاتی در انتظار این دو کنسول محبوب و قدرتمند است.

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت