جلوگیری از هک روبیکا

جلوگیری از هک روبیکا
حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

در صورتی که فکر میکنید روبیکای شما هک شده است با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ با تلفن ثابت و بدون کد تماس بگیرید . جلوگیری از هک روبیکا شما در عرض چند دقیقه

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد نگران هک شدن روبیکای خود هستید ، می توانید با مطالعه این مطلب راه هایی برای جلوگیری از هک روبیکا را یاد بگیرید . روبیکا که توانسته توجه عده زیادی از کاربران را به خود جلب کند ، بیش از ۳۵ میلیون کاربر فعال دارد .

برنامه روبیکا که شباهت زیادی به برنامه اینستاگرام دارد ، کاملا رایگان بوده و حتی استفاده از اینترنت آن بصورت نیم بها می باشد .

با اینکه این برنامه جذابیت های زیادی دارد و توانسته طرفداران زیادی جذب کند اما به تازگی اخباری مبنی بر قابل هک بودن این برنامه به گوش می رسد که باعث آشفتگی کاربران این برنامه  شده است .

با مطالعه این مطلب ، خیال خودتان را از این بابت برای همیشه راحت کنید .

 

آیا روبیکا هک می شود ؟

با توجه به اینکه صیانت و نگهداری اطلاعات در دنیای مجازی مساله بسیار مهمی می باشد ، لذا امنیت اطلاعات و غیر قابل نفوذ بودن پلتفرم ها برای کاربران اهمیت فوق العاده ای دارد .

 

روبیکا غیر قابل هک می باشد 

در پاسخ به سوالات شما ابتدا باید درباره امنیت اپلیکیشن روبیکا ، توضیحاتی عرض کنم . این اپلیکیشن (نرم افزار) رمز نگاری شده و جزء ایمن ترین برنامه ها بوده و به نوعی غیر قابل هک به حساب میآید .

اما مساله ای به نام هک روبیکا وجود دارد که مدتی هست کاربران روبیکا  را دچار مشکلاتی کرده است . هک به معنای نفوذ از طریق برنامه نویسی به برنامه نیست ؛ بلکه سواستفاده  از برخی از کم اطلاعی های کاربران می باشد . به این صورت که افراد سودجو تحت عناوین مختلف با گمراه کردن کاربران ، کد ورود به برنامه را در اختیار گرفته و وارد اکانت همان شخص می شوند .

ورود افراد غیر مجاز به اکانت روبیکا

در صورتی که در مساله هک ، هکر وارد سورس برنامه شده و به همه اطلاعات کاربران آن پلتفرم دسترسی پیدا می کنند ؛  اما هک روبیکا به معنای این نوع نفوذ نیست یعنی در اصل خود کاربر به اشتباه اجازه ورود به حساب خود را به افراد غیر مجاز و غیره را می دهد .

به دلیل اینکه این مساله در بین کاربران به اسم هک روبیکا و یا برنامه های دیگر معروف شده است ، ما هم از این عنوان برای ادامه مطلب استفاده می کنیم .

توجه داشته باشید که این مساله مختص روبیکا نیست و در مورد تمام اپلیکیشن های ایرانی و خارجی صدق می کند ؛  این مساله بر این هست که افراد سودجو به طرق مختلف تلاش می کنند تا به پیامک کد ورود به برنامه دسترسی پیدا کنند .

کسی که تلاش می کند از نام کاربری شما استفاده کند ممکن است از آشنایان شما و حتی از اطرافیان و دوستان شما نیز باشد .

 

هک روبیکا از طریق پیامک ورود

همان طور که گفتیم افراد سودجو برای دسترسی به اکانت یا به اصطلاح غلط ، هک حساب روبیکا شما ؛ بایستی به پیامک ورود به روبیکا و یا برنامه های دیگر شما دسترسی داشته باشند . ممکن است از این روش ها برای هک تلگرام ، واتس اپ ، اینستاگرام ، ایتا و .غیره هم استفاده شود و صرفا مختص هک روبیکا نیست .

روش های هک روبیکا از طریق پیامک ورود به برنامه

توضیح دادیم تنها در صورتی که به پیامک ورود به حساب شما دسترسی داشته باشند ، امکان هک حساب روبیکا یا برنامه های دیگر میسر می شود ؛ در ادامه روش هایی که ممکن است کسی به پیامک ورود به روبیکا شما دسترسی داشته باشد را توضیح می دهیم . با رعایت این نکات تقریبا هیچکدام از برنامه های گوشی شما هک نخواهد شد .

 

۱ – به دست آوردن پیامک از طریق دسترسی به گوشی

ساده ترین راه برای هک کردن روبیکای شما ، دسترسی به گوشی اتان است . برای جلوگیری از این کار می بایست

 • از گوشی خود مراقبت کنید 
 • گوشی خود را در اختیار غریبه و اشنا قرار ندهید .
 • برای گوشی خود رمز های قوی تنظیم کنید .

۲ – ارسال کد ورود توسط خود کاربر

این مورد رایج ترین نوع هک روبیکا می باشد و معمولا در پی بی دقتی و عدم توجه به نکات امنیتی ، کاربران به اشتباه کد ورود به روبیکا را برای هکر که عمدتا افراد غریبه هستند ارسال می کنند . هکر در این روش به شماره کاربر دسترسی پیدا کرده و یا ممکن است شماره تلفن آن فرد را از قبل داشته باشد و یا از طریق فضای مجازی مثلا اگهی دیوار تلفن کاربر را بدست می اورد بر روی گوشی خود روبیکا را نصب می کند . شماره کاربر را وارد می کند ،کد ورود به شماره کاربر ارسال می گردد و حالا هکر با یکی از ترفند های زیر ، کاربر را به اشتباه می اندازد و کد ورود را از او می گیرد .

روش های هکر ها برای گرفتن کد ورود به روبیکا

فرد سو استفاده کننده با یکی از ترفند های زیر با فریب کاربر سعی میکند کد ورود به روبیکا و یا برنامه دیگر را از کاربر بگیرد و کاربر به راحتی فریب خورده وبدون توجه به ماهیت پیامک ورود به یک برنامه آن را برای افرادی که قصد سوء استفاده دارند ، ارسال می کند . در این شیوه هکر با جملات فریب دهنده کاربر را متقاعد می کند تا کدی که به گوشی کاربر ارسال شده را برایش بفرستد .

 • شما برنده قرعه کشی شده اید لطفا جهت دریافت جایزه کد ارسال شده به گوشی را برای ما پیامک کنید .
 • حساب شما در حال مسدود شدن هستید . جهت جلوگیری از بسته شدن حساب کدی که هم اکنون برایتان ارسال شد را برای ما بفرستید .
 • در صورتی که موفق به دریافت سهام عدالت یا رایانه نشدید کد ارسالی را برای ما ارسال کنید .
 • شما یک ابلاغیه از قوه قضاییه دارید ؛ جهت مشاهده ابلاغیه و جلوگیری از بازداشت شما کد ارسال شده را برای ما بفرستید
 • و غیره

هکر چنین پیامک هایی را برای کاربر از همه جا بی خبر ارسال می کند و از کاربر میخواهد کد را برایش ارسال کند ، کاربر از هیجان زیادی که دارد به متن پیامک دقت نمی کند و بلافاصله کد را برای هکر ارسال می کند و بدین ترتیب اکانتش هک می شود .

 

۳ – دریافت کد ورود به روبیکا از طریق بد افزار ها

برنامه هایی وجود دارند که اگر بر روی گوشی شما نصب شوند اطلاعاتی از قبیل پیامک های شما را به مقصد خاصی ارسال می کنند . در این روش هم هکر با استفاده از جملاتی شبیه به بند قبل ، کاربر را تشویق می کند تا بر روی لینک ارسالی کلیک کند و یا برنامه های که به اسم اداره پست ، قوه قضاییه ، سهام عدالت و .. هست را بر روی گوشی نصب کند .

غافل از اینجا که این برنامه همان بد افزاری هست که قرار است پیامک های کاربر را برای هکر ارسال نماید .

 

نکته مهم در جلوگیری از هک روبیکا

علاوه بر رعایت نکات بالا کافیست تا برای حساب روبیکا خود تائید دو مرحله ای فعال نمایید . با فعال کردن تائید دو مرحله ای روبیکا ، درصورتی که کسی به هر طریقی به پیامک ورود به حساب شما دسترسی داشته باشد ، بدون داشتن رمز تائید دو مرحله ای شما نمی تواند وارد حساب شما شود .

 

خطرات هک شدن روبیکا

همانطور که گفتیم امروزه شبکه های اجتماعی جزء مهمی از زندگی ما و نگهدارنده اطلاعات بسیار زیادی از زندگی می باشند ؛ بنابراین دسترسی دیگران به این حساب ها ممکن است ما را دچار مشکلاتی کند .

از افشای اطلاعات شخصی و محرمانه تا اطلاعات مالی و بانکی و …

 1. در ادامه برخی موارد سوء استفاده هکر ها بعد از دسترسی به حساب روبیکای شما را برای شما لیست می کنیم .
 2. تبلیغات غیر مجاز و ضد قوانین روبیکا با اکانت شما  که معمولا باعث مسدودی دائم حساب روبیکای شما می شود .
 3. دسترسی به تصاویر و اطلاعات محرمانه شما و افشای اونها در اینترنت و یا اخاذی از شما
 4. درخواست پول از نزدیکان و دوستان شما به اسم شما
 5. انجام کلاه برداری های اینترنتی با استفاده از هویت شما
 6. انتشار تصاویر مستهجن و انجام کارهای منافی عفت و بخطر انداختن ابروی شما
 7. اقدام به ارسال پیامک هک از حساب شما برای هک کردن حساب دوستان و اشنایانتان

 

در صورت هک شدن روبیکا چکار کنیم ؟

همانطور که مشاهده کردید ، هک شدن حساب روبیکا یا ایتا و یا سایر برنامه های شمامی تواند شما را دچار مشکلات و خطرات جدی ای کند . بنابر این نباید نسبت به این مساله و عواقب اون سهل انگاری کرد ، چرا که از نظر قانون مسئولیت کارهای حساب شما مستقیما به عهده شما می باشد .

برای حل این مشکل بایستی حتما موارد زیر را بلافاصله انجام دهید و گرنه ممکن است برای شما عواقب ناخوشایندی به دنبال داشته باشد .

اقدام به قطع دسترسی هکر به حساب شما

اقدام قضایی و پیگیری انتظامی

اطلاع رسانی به مخاطبین و افرادی که ممکن است در جریان سواستفاده گری قرار گرفته باشند . مثلا به اطلاع دوستان و مخاطبین برسانید که هک شده اید و به هرگونه درخواست از طرف شما برای پرداخت پول و … پاسخی ندهند و بر روی هیچ لینک ارسالی از طرف شما کلک نکنند .

 

لازم به ذکر می باشد کارشناسان همراه رایانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما عزیزان می باشند . در صورتی که در مورد هر کدام از موارد بالا از قبیل فعال کردن تائید دو مرحله ای ، قطع دسترسی هکر از حسابتان و روش های پیگیری قضایی و حقوقی و … سوالی داشته باشید می توانید شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ را با تلفن ثابت و بدون کد شماره گیری کنید

روش تشخیص هک شدن روبیکا

در هر صورت ممکن است کسی با یکی از این روش ها حساب روبیکای ما یا دوستان و آشنایانمان را هک کند . تشخیص این مساله که آیا کسی به حساب ما دسترسی دارد یا خیر ، بسیار ساده می باشد .

با ما همراه باشید با روش تشخیص هک شدن روبیکا

 

گزینه تنظیمات در برنامه روبیکا

گزینه تنظیمات در برنامه روبیکا

در بخش تنظیمات که پایین سمت چپ صفحه هست کلیک کرده

 

 

قسمت حریم خصوصی و امنیت

قسمت حریم خصوصی و امنیت

 

سپس بعد از کلیک کردن باید بر روی بخش حریم خصوصی و امنیت کلیک کنید .

 

نشست های فعال در روبیکا

نشست های فعال در روبیکا

مشاهده نشست های فعال روبیکا

بعد از وارد شدن به حریم خصوصی و امنیت روی گزینه نشت های فعال کلیک کنید .

 

دستگاه های فعال در روبیکا

دستگاه های فعال در روبیکا

الان می توانید با دیدن نام دستگاه ها داخل ین صفحه متوجه بشید که آیا کسی به اکانت شما دسترسی دارد ؟ و اینکه اولین اکانت و آیدی که هستش آیدی خودتون هست که درحال حاضر آنلاین دارید مشاهده می کنید .

زمانی که متوجه شدیم کسی دارد از اکانت ما سو استفاده می کند و ما را هک کرده باید چیکار کنیم ؟

حالا که یاد گرفتید روش فهمیدن اینکه هک شدین یا نه ، اگر داخل نشست های فعالتون کسی بود نترسید و روی آیدی شخص کلیک کرده .

 

 

حذف نشست های فعال در روبیکا

حذف نشست های فعال در روبیکا

حالا پیغام مبنی بر پایان نشست فعال رو بزنید و او حذف می شود  .

دقت کنید که اگر با چند تا دستگاه وارد برنامه شده باشید یا قبلا نیز وارد برنامه شده باشید لینکش اونجا میمونه پس هر آیدی که اونجا هست معنی این را نمی دهد که شما حتما هک شده اید .

 

در صورتی که مشکلتان حل نشده و یا سوالی دارید می توانید بصورت تلفنی با کارشناسان همراه رایانه صحبت کنید . تماس از طریق تلفن ثابت و بدون کد ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی حتی روز های تعطیل

 

لینک های کاربردی

آموزش ساخت کانال در ایتا

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

4 دیدگاه ها

 1. پینگ بک: آموزش تنظیمات کانال ایتا با پشتیبانی تلفنی
 2. پینگ بک: معرفی روبیکا وب با پشتیبانی تلفنی
 3. سلام،من در نشست فعال میروم ،ولی در آنجا روی آن که میزنم پاک نمیشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت