انتقال سرور های تلگرام به داخل کشور بی فایده است

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

انتقال سرور های تلگرام به داخل کشور بی فایده است

انتقال سرور های تلگرام به داخل کشور بی فایده است

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد : انتقال سرور های تلگرام به داخل کشور بی فایده است .وی ادامه داد در صورتی که سرورهای تلگرام به داخل کشور انتقال یابد ولی مدیریت ایرانی بر آن حاکم نباشد بی فایده است.

طبق گفته های امیرحسین دوایی در مراسم افتتاح نمایشگاه ایرانکام مشهد وجود پیام رسان ملی با مدیریت ایرانی الزامی است . وی بیان کرد شرکت های دانش بنیان طبق تجربه های جهانی باید طوری عمل کنند که سرویس دهی به ده ها میلیون کاربر انجام شود.

دوایی ادامه داد : پیام رسان های داخلی باید از نظر کیفیت و سرعت به نحوی باشند که در حد رقابت با پیام رسان های خارجی باشند .طبیعی است زمانی که پیام رسان داخلی دارای کیفیت و سرعت بالا باشند مردم به آن اطمینان می کنند و اطلاعات شان را به پیام رسان داخلی می سپارند و به طور کلی از پیام رسان خارجی مهاجرت کرده و عضو پیام رسان داخلی می شوند.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد : هدف اصلی ما انتقال سرور های تلگرام به داخل کشور نیست زیرا با وجود شبکه های جهانی اطلاعات این عمل بی فایده است در صورتی که هدف اصلی ما مدیریت این سرورهاست به دست مردم ایران است.

منبع : وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت