ارسال ایمیل به ایمیل دیگر

ارسال ایمیل به ایمیل دیگر
حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

در عصر حاضر ارسال ایمیل یک شیوه ارتباطی رایج بین مردم عادی ، تاجران ، سیاستمداران و … می باشد . در مطلب ارسال ایمیل به ایمیل دیگر قرار است برای شما به نحوه چگونگی ارسال ایمیل بپردازیم .

امروزه رونق تکنولوژی ، اینترنت و نرم افزار های الکترونیک موجب ارتباط آسان تر مردم با یکدیگر شده است . یکی از روش های این ارتباط آسان ارسال ایمیل می باشد .

ایمیل چیست

ایمیل یا همان پست الکترونیک روشی برای رد و بدل کردن پیام بین کاربران وسایل الکترونیکی می باشد . پست الکترونیکی به منظور ارسال و دریافت پیام ، فایل و غیره به کار می رود و برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ ارائه شد .

اکثر فعالیت های کاری ما که قرار است به شکل مجازی انجام شود مثل ارسال نامه های اداری ، انتقال سند ، انتقال فایل های گوناگون ، ارسال رزومه کاری و … به دلیل امنیت و معتبر بودن آن ، از این طریق انجام می گردد .

این نوع ارسال و دریافت پیام بر خلاف قدیم و سیستم سنتی نیاز به اداره پست ، نامه ، کاغذ ، پستچی و .. ندارد و تماما به صورت الکترونیکی می باشد .

ما در دوره ای قرار داریم که اگر شخصی حداقل یک آدرس ایمیل نداشته باشد از بسیاری از امکانات تکنولوژی عقب می ماند و در اغلب فعالیت های روزمره خود به مشکل بر می خورد .

ارسال ایمیل

ارسال ایمیل

محدودیت حجم در سرویس های مختلف

اغلب سرویس های ایمیل در حجم ارسال فایل ، دارای محدودیت می باشند . این محدودیت موجب اختلال در ارسال ایمیل ها توسط کاربران می گردد .

روز به روز بر کیفیت و حجم فایل ها افزوده میشود . این مساله می تواند مانع بزرگی بر سر راه کاربران ، برای ارسال ایمیل باشد

محدودیت حجم در سرویس های مختلف ، متفاوت می باشد . یکی از ویژگی هایی که برای برتری سرویس ها ، نسبت به هم بررسی می شود ،‌میزان محدودیت در حجم ارسالی ایمیل می باشد .

این محدودیت در سرویس های مختلف به شکل زیر می باشد :

۱- Gmail : 25 MB                                                                                           ۲- Yahoo : 25 MB

۳- Outlook : 20 MB                                                                                        ۴- Hotmail : 10 MB

۵- Mail : 50 MB                                                                                              ۶- Proton Mail : 50 MB

اکنون که به شما درباره این محدودیت توضیحات لازم را دادیم می خواهیم به بررسی اقداماتی در راستای ارسال ایمیل با حجم های بالا و دور زدن این محدودیت بپردازیم :

۱ – استفاده از فضای ذخیره سازی ابری

ذخیره سازی داده ها بر روی فضای ابری ، راهی مفید برای دور زدن محدودیت حجم ایمیل است . شما و دیگران می توانید به فضای ابری و فایل موجود در آن دسترسی داشته باشید . بدین طریق می توانید مطلب هود را با دیگران به اشتراک بگذارید .

 ایمیل به ایمیل دیگر

ایمیل به ایمیل دیگر

۱-۱ Google drive

گوگل درایو از محبوب ترین نرم افزار های ارائه دهنده این خدمات می باشد . Google drive در ابتدا ۱۵ گیگا بایت فضای خالی را در اختیار کاربران قرار می دهد و برای استفاده از فضای اضافی باید هزینه ای را پرداخت نمایید .

شاید فضای ابری گوگل درایو شما به پایان رسیده باشد و یا به هر دلیلی دیگری نخواهید از گوگل درایو به عنوان فضای اصلی خود استفاده کنید . ما برای شما دو اپلیکیشن دیگر را ارائه می کنیم تا از آن ها استفاده کنید . 

۱-۲ Dropbox

دراپ باکس (dropbox) نیز مانند گوگل درایو یک فضای ابری رایگان است که در دسترس شما قرار دارد . شما می توانید با یک حساب دراپ باکس به اندازه حداکثر ۲ گیگابایت فایل را به اشتراک بگذارید .

۱-۳ Dropler

فضای ابری دراپلر فضایی امن را تا حجم یک گیگا بایت در اختیار شما قرار می دهد . شما می توانید با پرداخت حدود ۵ دلار این فضا را تا ۱۰۰ گیگا بایت در Dropler ارتقا دهید .

 

۲ – تقسیم بندی یک فایل بزرگ به چند فایل کوچکتر

این عمل را هنگامی که قصد ارسال فایلی چند صفحه ای  یا چندین فایل را با هم دارید می توانید انجام دهید . شما می توانید هر کدام را بطور جداگانه در ایمیل ارسال کنید و از این طریق محدودیت را دور بزنید .

۳ – فشرده سازی فایل ها

شما می توانید با فشرده ساختن فایل هایتان حجم آن ها را کاهش دهید . شما باید آن ها را  به فایل zip  تبدیل کنید . فایل زیپ  نسخه فشرده فایل شما می باشد . فایل های زیپ معمولا بین ۳۵ تا ۴۵ درصد از حجم فایل را کاهش می دهند .

برای فشرده سازی فایل هایتان ، ابتدا باید فایل یا فایل های مورد نظر خود را با کلیک راست انتخاب نمایید . سپس در بخش send to  گزینه compressed folder را انتخاب نمایید . پس از انجام این فرایند شما فایل خود را فشرده ساخته اید .

ارسال ایمیل دیگر

ارسال ایمیل دیگر

آموزش ارسال ایمیل

اگر ۵۰ سال پیش در مکالمه به شخصی می گفتید که روزی دو نفر با فاصله هزاران کیلومتر نامه های خود را در یک چشم به هم زدن منتقل می کنند بی گمان فکر می کرد شما دیوانه هستید اما امروزه می بینیم که تکنولوژی چگونه توانسته این امر غیر ممکن را ، فراگیر کند .

برقراری ارتباط با دیگران یکی از بزرگترین دغدغه های جامعه امروزی است که افراد جامعه به دنبال آن هستند . ایمیل این امکان را برای شما فراهم نموده که با ارسال متن ها یا فایل ها بتوانید  با دیگران در ارتباط باشید .

اکنون برای شما به بررسی مراحل ارسال ایمیل بصورت متن یا فایل می پردازیم :

مراحل ارسال متن در ایمیل

 • ابتدا در بین برنامه های پیش فرض خود وارد برنامه جیمیل می شوید .
ارسال ایمیل به ایمیل دیگر

ارسال ایمیل به ایمیل دیگر

 • بر روی گزینه compose کلیک نمایید .
جیمیل به جیمیل دیگر

جیمیل به جیمیل دیگر

 • سپس شما وارد صفحه ای می شوید و می توانید در بخش From حسابی که با آن قصد ارسال ایمیل دارید را انتخاب نمایید .
ارسال ایمیل به جیمیل

ارسال ایمیل به جیمیل

 • در همان صفحه در گزینه To شما می توانید با کلیک بر روی فلش کنار گزینه دو مورد را مشاهده نمایید . Bcc و Cc دو قابلیتی هستند که در ادامه بطور تمام و کمال به آن ها خواهیم پرداخت .
ایمیل به ایمیل دیگر

ایمیل به ایمیل دیگر

 •  سپس موضوع ارسال ایمیل را در قسمت subject می نویسید و در آخر هم متن ایمیلتان را در قسمت compose email وارد نمایید و برای ارسال هم باید روی آیکون فلش یا موشک کلیک کنید تا متن ایمیلتان ارسال شود .
ارسال ایمیل به جیمیل

ارسال ایمیل به جیمیل

مراحل ارسال فایل در ایمیل

آموزش بالا طریقه ارسال متن در ایمیل بود ، اگر بخواهید فایلی را در ایمیل ارسال نمایید باید طبق مراحل پایین عمل کنید .

 • پس از ورود به برنامه جیمیل ، گزینه نوشتن را انتخاب نمایید .
 • آدرس ایمیلی که قصد ارسال فایل را با آن دارید ، انتخاب نمایید .
 •  آدرس ایمیل گیرنده را در بخش To و یا آدرس گیرنده های ایمیل را در بخش Bcc و یا  Cc به درستی وارد نمایید .
 • اکنون موضوع را انتخاب کنید و سپس بر روی آیکون سنجاق در بالای صفحه ، کلیک نمایید .
ارسال به جیمیل

ارسال به جیمیل

 • دو گزینه برای شما نمایش داده می شود . اولی attach file  هست که شما با آن می توانید فایل مورد نظر خود را از دستگاهتان انتخاب نمایید . دومی insert from drive  می باشد که شما به وسیله آن می توانید فایل خود را از طریق google drive انتخاب نمایید .
فایل در جیمیل

فایل در جیمیل

 • در نهایت پس از انتخاب فایل مورد نظر ، آیکون فلش یا موشک را انتخاب نمایید تا فایل یا متنی که انتخاب کردید برای ایمیل مورد نظر ارسال شود .

 

ارسال ایمیل به صورت رمزگذاری شده

ممکن است شما بخواهید ایمیلی حیاتی از طرف خود به حسابی دیگر ارسال نمایید . این ایمیل می تواند در زمینه های شغلی ، علمی ، سیاسی و غیره  باشد و شما قصد داشته باشید که ایمیل خود در کمال امنیت ارسال کنید . در این مواقع شما می توانید ایمیل خود را به شکل رمز گذاری شده ارسال نمایید .

نحوه رمز گذاری ایمیل

 1. ابتدا به حساب جیمیل خود وارد شوید و بر روی بخش compose در صفحه کلیک نمایید .

  جیمیل به جیمیل

  جیمیل به جیمیل

 2. بر روی سه نقطه تپ نمایید تا یک لیست برای شما باز شود ، سپس در بخش بعد شما باید confidential mode را انتخاب نمایید .

  ایمیل رمزگذاری شده

  ایمیل رمزگذاری شده

 3. برای شما صفحه ای باز می شود که در آن می توانید در بخش set expiration تاریخ منقضی شدن ایمیل خود را تعیین کنید و در بخش require passcode می توانید تعیین کنید که ایمیل شما با ارسال پیامک باز شود یا خیر .

  رمزگذاری ایمیل

  رمزگذاری ایمیل

پس از اعمال تغییرات باید بر روی دکمه save کلیک نمایید .

ارسال ایمیل به چندین حساب

شاید تاکنون شما نیز خواسته اید که ایمیل خود را به چندین حساب مختلف ارسال کنید .  برای اینکار شما باید در صفحه ارسال ایمیل بر روی فلش کنار بخش To کلیک نمایید تا برای شما دو آپشن اضافه شود .

یک قابلیت Bcc  است که مخفف Blind Carbon Copy می باشد . شما می توانید با نوشتن آدرس حساب های مقصد در این قسمت ایمیل خود را برای آن ها ارسال نمایید به گونه ای که دریافت کننده های ایمیل مقدور به شناسایی همدیگر نباشند .

جیمیل برای شما گزینه دیگری نمایش می دهد که Cc می باشد . Carbon Copy یا Cc برای ارسال ایمیل به چندین گیرنده است با این تفاوت که گیرنده ها از همدیگر مطلع می شوند .

ارسال ایمیل به جیمیل دیگر

ارسال ایمیل به جیمیل دیگر

ایمیل در بسیاری از کار های روزمره خود نیاز می شود .  پس ضروری است که اطلاعاتی در مورد این سرویس داشته باشید و نحوه استفاده از آن را بلد باشید .  ما در مطلب فوق به شما توضیحات لازم را داده ایم .

در صورتی که شما مطلب بالا را مطالعه کردید و باز هم مشکل و یا سوالی داشتید ، می توانید با مرکز شبانه روزی همراه رایانه با تلفن ثابت به شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ تماس بگیرید تا کارشناسان ما به سوالات و مشکلات شما به صورت تمام وقت پاسخ بدهند .

 

مطالب یشنهادی

آموزش ساخت جیمیل

آموزش حل مشکل خطای اسنپ چت

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت