پیام رسان گوگل از حریم شخصی شما محفاظت نمی کند

پیام رسان گوگل از حریم شخصی شما محفاظت نمی کند

پیام رسان گوگل از حریم شخصی شما محفاظت نمی کند

گوگل در دو ماه پیش دو نرم افزار الو و دوو را عرضه کرد . توسط این دو برنامه می توان چت متنی و گفتگوی ویدیویی داشت اما در حال حاضر مشخص شده است این برنامه ها حریم شخصی افراد را به خطر می اندازد به صورتی که پیام های کاربران خوانده و ذخیره می شود .

برنامه الو و دوو با هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس کار می کند . اپلیکیشن Allo در حال حاضر در دسترس و قابل بارگذاری است در حالی که اپلیکیشن دوو تا چند هفته دیگر قابل بارگذاری می شود .

از امکانات برنامه الوو می توان به دستیار گوگل یا Google Assistant اشاره کرد . این قابلیت توسط هوش مصنوعی می تواند امکانات زیادی را در اختیار شما قرار دهد . به عنوان مثال این ابزار پیام ها و چت های شما را می خواند و به کاربر پیشنهاد هایی برای پاسخ دادن به شخص مقابل می دهد . در رابطه با این نرم افزار جالب نباید به سرعت هیجان زده شد زیرا این پیام رسان گوگل از حریم شخصی شما محفاظت نمی کند به صورتی که چت های کاربران توسط هوش مصنوعی خوانده شده و چت های کاربران رمزگذاری نمی شود و زمینه جاسوسی از کاربران ایجاد می شود .

نکته دیگری که باید بگوییم این است که مدت زمان ذخیره سازی تاریخچه گپ کاربران مشخص نشده است و ممکن است این اطلاعات را مدت زمان زیادی بر روی سرور خود نگه دارد البته کاربران خود می توانند به صورت دستی گپ ها را پاک کنند .

گوگل بیان کرده است که هدفش از انجام این عمل این است که با بررسی گپ های کاربران بهتر می تواند پاسخ های خودکار و دیگر امکانات مبتنی بر هوش مصنوعی را به افراد پیشنهاد بدهد اما در این میان به کاربرانی که به حفظ حریم شخصی خود اهمیت می دهند توصیه می کنیم که از این پیام رسان های گوگل استفاده نکنند و بهتر است به جای الو از همان از پیام رسان های موبایلی بومی استفاده کنند.

جالب است بدانید  ادوارد اسنودن در توییتی اعلام کرده است از برنامه الوو به دلیل حفاظت نشدن از اطلاعات شخصی استفاده نکنید .

منبع : فارس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی