دلیل افت کیفیت سرعت اینترنت مخابرات ایران

دلیل افت کیفیت سرعت اینترنت مخابرات ایران

دلیل افت کیفیت سرعت اینترنت مخابرات ایران

معاون شرکت مخابرات تهران اعلام کرد:استفاده غیر منصفانه و بیش از حد ۴۰هزار مشترک دلیل اصلی افت کیفیت در سرعت اینترنت مخابرات می باشد.

طبق گفته های کامران کاظمی تغییراتی در سرویس دهی به مشترکان مخابرات صورت گرفته است به طوری که اینترنت نامحدود و غیر حجمی به اینترنت حجمی تبدیل شده اما در این میان افرادی که قراردادهایشان مرتبط با سال پیش است همچنان از اینترنت نامحدود استفاده می کنند که این موضوع سرویس دهی را با اشکال مواجه کرده است.

کاظمی افزود  سقف زمانی در نظر گرفته شده در قراردادهای مخابرات یکساله است،در صورتی که مشترک پس از یک سال قرارداد خود را تمدید نکند ُ این قرارداد به صورت خودکار تمدید می شود به همین خاطر آن دسته از مشترکانی که از اینترنت نامحدود استفاده می کنند و قرارداد آنها مربوط به سال پیش است ُ همچنان از این قرارداد استفاده می کنند.

در ادامه معاون شرکت مخابرات استان تهران گفت مشترکان نامحدود را نمی توان تخلیه کرد و استفاده غیرمنصفانه آنان باعث شده درصد زیادی از پهنای باند اینترنت در تهران، به این مشترکان اختصاص یابد.

طبق قرارداد شرکت مخابرات استان تهران با کاربران اینترنت پر سرعت ، هر کاربر دارای میزان حجم دانلود مشخص و از ضریب اشتراک یک به هشت می تواند استفاده کند ولی با این حال کاربران اجازه استفاده تا ۴۰ درصد بیشتر از این پهنای باند را دارند ، منتهی برخی از کاربران مقدار بیشتری از این پهنای باند استفاده می کنند.

کاظمی گفت: حدود ۴۰ هزار مشترک اینترنت در  تهران و کرج به صورت غیر منصفانه از اینترنت استفاده می کنند که عامل اصلی خسارت برای مخابرات است.

در حال حاضر شرکت مخابرات استان تهران بیش از یک میلیون و ۲۰ هزار مشترک اینترنت پرسرعت دارد. بیش از ۷۰۰ هزار مشترک اینترنت مخابرات در تهران قرارداد اینترنت نامحدود دارد که قبل از سال ۹۲ با آنها بسته شده است. آن زمان از لحاظ فنی امکان ارائه اینترنت محدود وجود نداشت به همین دلیل مخابرات با این مشترکان قرارداد اینترنت نامحدود امضاء می‌کرد که هم‌اکنون ۴۵ درصد مشترکان مخابرات از این قرارداد استفاده می‌کنند.

وی افزود در حال حاضر اینترنت مخابرات هیچ مشکلی از لحاظ فنی ندارد و علت اینکه برخی از مشترکان از کیفیت کمی در اینترنت خود برخوردارند به خاطر این است که در آن مکان چند کاربر پرمصرف در حال دانلود هسند و این امر باعث شده دیگر کاربران در آن محدوده نتوانند از اینترنت با کیفیت خوب بهره ببرند.به همین دلیل به زودی با این دسته از مشترکان باید وارد مذاکره شویم تا از اینترنت با حجم محدود استفاده کنند.

طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به هر کاربر ۳۰ کیلوبایت پهنای باند اینترنت اختصاص داده می شود در حالی که مخابرات تهران به ازای هر کاربر ۴۸ کیلو بایت پهنای باند در نظر گرفته است.به همین دلیل برآورد می شود که ۴۱ درصد درآمد مخابرات در تهران صرف هزینه پهنای باند می شود و در دیگر استان ها این رقم برابر ۲۵ درصد است.در نتیجه در میابیم که فروش اینترنت مخابرات از لحاظ تجاری،استاندارد مقرون به صرفه نیست و ان دسته از مشترکانی که از اینترنت نامحدود خود به صورت غیر منصفانه استفاده می کنند به مخابرات خسارت می زنند.

منبع: مهر

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت