طریقه ایجاد نمودار متحرک

طریقه ایجاد نمودار متحرک

ممکن است درون یک برنامه خبری یا یک کنفرانس نمودار متحرکی را دیده باشید که هر کدام از میله های آن برای شما به صورت جداگانه به نمایش در می آید یا بصورت سری به سری برای مخاطب نمایش داده می شود که دیدن آن برای شما جالب می باشد. بنابراین تصمیم می گیرید که خودتان یک نمودار متحرک ایجاد کنید. ما در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک نمودار متحرک ایجاد کنید . در ادامه برای ساخت نمودار متحرک با آی تی نما همراه باشید .

طریقه ایجاد نمودار متحرک : ابتدا برنامه پاور پوینت را باز کرده و از سربرگ Insert گزینه Chart را انتخاب کنید. ابتدا پنجره ای باز می شود که در آن می بایست نوع نمودار را انتخاب کنید.

طریقه ایجاد نمودار متحرک

بعد از اینکه نوع نمودار را انتخاب کردید می بایست در صفحه ای که باز شده است اطلاعات مربوط به سطر و ستون را وارد کنید. دقت کنید اطلاعاتی که برای نمودار به کار برده می شود توسط یک کادر مرزبندی شده است. طبیعی است اطلاعاتی که قبل کادر نوشته می شود درون نمودار درج نمی شود مگر این اطلاعات درون این کادر قرار بگیرد.

سپس روی نمودار کلیک می کنید و از قسمت Animation گزینه custom animation را انتخاب می کنیم. و یک افکت نمایشی برای آن در نظر می گیریم.

طریقه ایجاد نمودار متحرک

یک پنل باز می شود که روی عبارت Add Effect کلیک کرده و از لیست افکتهای ارائه داده شده یک افکت را انتخاب می کنیم. ما در این مثال برای شما حالت Fly in را در نظر گرفته ایم.

طریقه ایجاد نمودار متحرک

 

سپس در پنل انیمیشن روی افکت درج شده کلیک می کنیم تا منوی مربوط به آن باز شود. گزینه Effect Option را انتخاب می کنیم.

طریقه ایجاد نمودار متحرک

در پنجره باز شده گزینه Chart animation را انتخاب می کنیم یکی از گزینه های مورد نظر خود را انتخاب می کنیم.

طریقه ایجاد نمودار متحرک

در انتها با اجرای دستور Save as گزینه Save as type را انتخاب می کنیم و گزینه pps  را انتخاب می کنیم. اکنون نمودار متحرک شما آماده می باشد.

منبع: آی تی نما

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت